За півтора сторіччя з початку промислової революції людство навчилося виробляти безліч нових матеріалів. А це означає, що проблема побутових відходів отримала новий характер. Сміття сучасного городянина на 60% складається з синтетичних матеріалів, більшість з яких не зможуть швидко самостійно розкластися. З цієї причини чистота міських осель і вулиць обертається гігантськими звалищами за межами міста. За підрахунками фахівців, за рік кожен з нас виробляє від 200 до 500 кілограмів сміття, повідомляє сайт НовиниЮ.

Поки десятки років на це не звертали особливої уваги, відходів накопичилося стільки, що зараз утилізувати їх повністю неможливо. Небезпека цих скупчень різноманітна:
• Хвороботворні мікроби від процесів розкладання загрожують інфекціями і навіть епідеміями.
• Тут скупчуються комахи і гризуни.
• Рідина від розкладання — фільтрати — проникають у грунт і підземні води.
• Гори сміття, розкладаючись, накопичують вибухонебезпечний газ — метан.
• При частих спалахи на звалищах відбувається викид отруйних речовин в атмосферу.
В населених пунктах неподалік від звалищ люди страждають від міазмів, диму та отруйних речовин, набувають різні захворювання.

У розвинених країнах сміття намагаються сортувати для вторинної переробки, тому що його величезні обсяги являють собою унікальну сировину:
• Харчові відходи — для добрив чи кормів для тварин.
• Метал, пластик, папір — якісна сировина для повторного використання.
• Метан придатний для газозабезпечення підприємств і населення.
У містах з'являються різнокольорові контейнери для збору різних видів відходів: для паперу, пластику, металу, скла. На цій сировині працюють сміттєпереробні заводи. Але велика проблема для них — газоочистка, тому що ці системи коштують стільки ж, скільки сам завод.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вирішення проблеми сміття в Гонконзі