Вчені регулярно шукають рішення для своїх завдань у природи. Так, група фахівців з Каліфорнійського університету взяла на озброєння тактику морських молюсків. Матеріал, з допомогою якого мідії приклеюються до твердих поверхонь, допоміг вченим створити самовідновлювані бронежилети. Як повідомляє видання New Scientist, новий матеріал може бути також використаний для зчленувань роботів-вантажників.

Мідії та інші молюски приклеюються до твердих поверхонь за допомогою липкого білка і жорстких волокон, здатних до самовідновлення. Меган Валентайн і її колеги взяли ці волокна за зразок і створили пластик з тими ж властивостями. Молекулярні зв'язки між залізом і органічною речовиною катехін роблять цей матеріал міцним, але дозволяють зберігати еластичність, так як дають можливість розсіювати енергію від удару або розтягування.

Дослідники не виключають, що з часом матеріал може бути також використаний для протезування. З ним штучні зв'язки можуть стати у багато разів міцніше і витривалішими. Наприклад, пластик з вкрапленням заліза і катехіну стає в 770 разів еластичнішим і в 58 разів міцнішим.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про розумний бронежилет

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку
Показати ще