Все більше аспектів нашого життя залежить від комп'ютера й інтернету. Проте, це не тільки розширює наші можливості, але і робить нас більш вразливими. Прийшовши до такого висновку, представники НАТО вирішили розширити доктрину оборони й включити в стару схему комп'ютери. Причому розумні машини можуть вже найближчим часом прирівняти до літакыв і кораблыв. Як повідомляє Reuters, країни-учасниці НАТО планують посилити контрзаходи проти фінансуються державами хакерів.



США, Великобританія, Німеччина, Норвегія, Іспанія, Нідерланди і Данія розробляють принципи ведення кібервійни, якими будуть керуватися їх військові сили. Принципи описують набагато більш широке застосування кібератак і можуть бути ухвалені вже до початку 2019 року. "Існує ймовірність того, що НАТО визнає наступальні можливості комп'ютерів нарівні з літаками та кораблями", - зазначив командувач ВМС США Майкл Уидман (Michael Widmann), виступаючи в Об'єднаному центрі передових технологій по кіберобороні НАТО (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence) в Таллінні.

На думку деяких представників НАТО, кібератаки на електроенергетичні мережі супротивника можуть виявитися набагато ефективніше, ніж повітряні удари. "Я повинен виконати певну місію, і у мене є повітряні активи і є комп'ютерні активи. Що мені підходить більше для досягнення необхідної мети?", - цитує Уидмана інформагентство Reuters.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дронів-самовбивць