Китайські і ізраїльські дослідники вважають, що великі дані та інформаційні технології здатні вдихнути нове життя в ідеї планової економіки. Як повідомляє Financial Times, невміння обробляти великі обсяги інформації стало однією з основних причин економічного колапсу СРСР.

Є кілька версій щодо причин краху Радянського Союзу. Одні говорять про економічну неефективність, інші про імперську політику центру, треті про непривабливість радянської ідеології. Проте, ізраїльський історик Юваль Ноа Харарі вважає, що основною причиною була нездатність бюрократії впорається зі зростаючими обсягами промислових даних.

Слід зауважити, що спроби підвести до єдиного знаменника інформацію з одинадцяти часових поясів робилися. Чималий внесок у це зробив київський академік Глушков. Однак автоматизована система обробки даних загрожувала непорушній владі бюрократів і в підсумку була відкинута.

Китайські економісти Бінбін Ван і Сяоянь Чі стверджують що гібридна економіка може бути побудована на ринковій основі, орієнтованій на план. Більш вільний потік даних міг би протистояти багатьом хворобам, які були властиві плановій економіці: надмірна концентрація влади, корупція, пов'язана з орендою, ірраціональне прийняття рішень.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 3 квітня: чому четвер стане справжнім випробуванням Вже співпало 2 з 6: погодні знаки, які передбачають швидку перемогу України У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Показати ще

Вже сьогодні великі дані дозволяють досить точно прорахувати споживацьку поведінку різних груп. Це створює неабиякі можливості для адресної реклами і для логістичних відділів супермаркетів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про професії, за якими працюватимуть наші діти через 20 років