Від проводу до готового продукту менш ніж за 13 хвилин: новий робот-будівельник. Він працює за допомогою гнучкого дроту, яка вже має прикріплені до неї двигуни. Робот використовує процес, який творці називають печаткою 1D. Як тільки робот виконує своє завдання, його можна просто сплющити і повернути в систему для повторного створення нового робота.

"Ідея полягає в тому, що ви аналізуєте поточну ситуацію, а потім створюєте робота "на льоту" , який може впоратися із завданням", - говорить Себастьян Різі в IT-Університеті Копенгагена в Данії, творець системи. "Якщо вам потрібен робот, який може пролізти через невеликий простір, ви вводите ці обмеження в програмне забезпечення, і він створить відповідного робота".

Система використовує еволюційні алгоритми, які поступово поліпшуються, поки не досягнуто задовільних параметрів для виконання мети. Це означає, що система не повинна придумувати найкраще рішення з першої спроби, але може продовжувати розробляти дизайн до тих пір, поки завдання не буде виконане буде працювати.

“Ви отримуєте робота, який може повзати по щебеню або впала під стіною в палаючому будинку. Вони дешеві і легкі у виготовленні, а після виконання завдання можна легко його переробити або просто створити новий “, - говорить Себастьян Різі.

Різі і його колеги надалі хочуть поліпшити роботів за допомогою датчиків, таких як камери та мікрофони.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Раніше "Знай.ua" повідомив, що робот зруйнував всі старання дизайнерів чохлів.