П'ять століть тому Мартін Лютер прибив до дверей Віттенберзького собору свої знамениті 95 тез, запустивши тим самим початок Реформації. Вчинок Лютера був спрямований проти морально застарілої системи церковного всевладдя. Тези були надруковані, а не написані від руки. Це підкреслювало відповідність ідей Мартіна Лютера актуальним для того часу ідеям прогресу. Професор Джон Нотон у своїй колонці на сайті видання Guardian говорить про необхідність нової реформації, здатної кинути виклик всевладдю цифрових корпорацій.

Колумніст зазначає, що довгий час люди помилково вважали, що технологічні компанії діють незалежно і стоять осторонь від суспільства. Але це вже давно не так. "З'явилося нове покоління корпоративних гігантів, які отримали колосальну владу. Мільйони, а потім і мільярди людей із задоволенням передали свої особисті дані та онлайн-історію компаніям, які монетизують ці відомості. Уряду, яких спершу нові технології застали зненацька, скористалися ситуацією і побудували саму продуману систему стеження в історії", — пише Нотон. На його думку, дії технологічних компаній стали за визначенням політичними. Для цього Нотон створив сайт 95theses.co.uk, який запускається в річницю початку Реформації 31 жовтня.

Критика могутності цифрових гігантів лунає все частіше. І це не дивно. Сьогодні корпорації знають про нас усе, починаючи від уподобань в шопінгу, закінчуючи частотою пульсу. Все це може виступити проти рядових користувачів і обернутися наймасштабніших в історії людства поневоленням. Одним з рішень, яке пропонують критики існуючої цифрової економіки, може стати децентралізація серверів, які збирають і обробляють інформацію.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко показала улюблене хобі свого брата-ченця: робить неймовірні речі

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Юля "Зайка" виходить заміж? Фіналістка "Холостяка" показала мужнього нареченого

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про заклик націоналізувати цифрові корпорації