Схоже, що скоро можна буде сказати комп'ютера "зроби кльову картинку", і він зуміє це організувати. У всякому разі, штучний інтелект від Microsoft зміг намалювати птаха, грунтуючись виключно на текстовому описі. При цьому він не брав за основу готове фото.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У компанії "попросили" комп'ютер намалювати "жовту птицю з чорними крилами і коротким дзьобом". Треба сказати, що малюнок виявився досить точним і схожим на фото, при тому, що система створила його з нуля.
“Якщо ви підете на Bing, і пошукаєте птицю, то отримаєте безліч схожих картинок з птахом, але тут фотографії створюються за допомогою комп'ютера з нуля, піксель за пікселем. Ці птахи не можуть існувати в реальному світі — вони всього лише аспект уяви нашого комп'ютера", - повідомив глава дослідницької групи Сяодун Хе.
Звичайно, сама технологія поки ще не ідеальна, але можна лише уявити, до якого рівня її можливо довести. У Microsoft вважають, що така технологія може стати платформою для створення анімаційних фільмів за сценарієм. Але точно також вона може застосовуватися створення фейкових відео.
Як повідомляється, технологія складається з двох частин: одна, Generative Adversarial Network (GAN), генерує зображення, а інша, дискримінатор, оцінює їх якість. Основою її є ІІ-система CaptionBot, яка розпізнає фото і створює підписи до них в автоматичному режимі. Також в основі системи лежить нейромережа під назвою SeeingAI, яка відповідає на питання, пов'язані з зображеннями. Її, до речі, можна використовувати для сліпих і слабозорих людей.
Раніше портал "Знай.иа" повідомив, що нейромережа зайнялася розробкою одягу.