Збір сонячної енергії став стійким трендом поточного року. Завдяки цьому джерелу, цілі міста в Японії почали відключатися від центральних енергомереж. Однак фахівці пробують застосувати різні технології акумуляції і в менших масштабах. Так, команда дослідників зі Школи матеріалознавства та інженерії Ульсанського національного інституту науки і технології, що знаходиться в Південній Кореї, створила технологію, що дозволяє збирати енергію з поверхні одягу і будівель. В першу чергу, винахід буде застосовано для живлення переносних електронних пристроїв, повідомляє Science Daily.

Нові термоелектричні генератори дозволять використовувати не тільки сонячну енергію, але й різницю між температурою тіла і навколишнього середовища. Довгий час основною проблемою подібних технологій була незначна різниця температур, яка коливається в межах від 1,5 до 4,1° C.

Дослідники UNIST вирішили проблему занадто низькою різниці температур шляхом нанесення поглинача сонячної енергії на підкладку. Сонячний поглинач являє собою пятипериодну надрешітку з титану і фториду магнію (Ti / MgF2), структура і товщина кожного шару якої розроблені для оптимального поглинання світла. Поглиначі товщиною менше мікрона комбіновані з гнучкими основами термогенераторів на основі телуриду вісмуту (BiTe). Основи виготовлені шляхом дисперсійного друку.

Створене за новою технологією пристрій, що складається з 10 пар основ, має напругу розімкнутого ланцюга 55,15 мВ і вихідну потужність 4,44 мкВт при впливі сонячного світла.

Популярні новини зараз
Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини Споживачам газу зробили важливе оголошення: як платитимемо за паливо Сенсаційне підвищення чи марна надія: що чекає прожитковий мінімум у 2025 році Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зарядку, яка передаватиме енергію та інформацію одночасно