Онлайн-курси відкривають нові можливості для освіти. Озвучені раніше побоювання про загрозу для традиційних університетів не підтвердилися. Нова технологія успішно інтегрується в програму старих Вишів. Як повідомляють російські ЗМІ, повноцінне впровадження освітньої інновації має зрештою, привести до триступеневої системи вищої школи.

Онлайн-навчання дозволяє подолати географічні обмеження. Сьогодні курс записаний в одному Виші можуть переглядати в усьому світі. Крім того, така система дозволяє економити кошти. Один онлайн-курс коштує університету на 70% дешевше. З цих коштів 20% має йти провайдера, 10% асистентам які допомагають впроваджувати курс на місцях, а кошти, що залишилися, повинні бути пущені на науку.

Такий підхід дозволив би більшості академій повернути собі стан університету, тобто місця де створюють нові знання, а не тільки транслюють чужі. Одна зі складностей, що виникають на цьому шляху - курси доцільно замінювати не по одному, а цілими блоками. Це означає, що виробники курсів повинні ще здорово попрацювати над контентом, придатним для інтеграції в будь-яку навчальну програму.

У перспективі така модель повинна призвести до трирівневої вищої школи. ВНЗ першого рівня будуть повністю створювати контент, ВНЗ другого рівня лише частково користуватися чужими курсами і на третьому ступені опиняться навчальні заклади, які повністю купують базові курси. Однак нічого ганебного в цьому немає. Адже представники всіх трьох рівнів зможуть займатися наукою.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зустріч нобелівського лауреата з київськими студентами