Пошук альтернатив вуглеводням в області енергетики став однією з найпопулярніших тем. Сьогодні вчені знаходять досить різні рішення для цього питання. Причини очевидні: запаси копалин обмежені, вони дороги і забруднюють навколишнє середовище. Як повідомляють російські ЗМІ, група австралійських вчених працює над отриманням енергії з повітря.

Повітря насичене сонячною парою, а поверхню Землі висвітлює і зігріває Сонце. А це значить — доступний джерело настільки необхідної людської цивілізації енергії є завжди і скрізь, залишалося лише знайти спосіб його здобути, що і було зроблено дослідниками.
Дослідниками було розроблено сполуку— «сонячна фарба», яка може абсорбувати вологу з повітря і розкладати її на кисень і водень. Отриманий водень зможе використовуватися в якості найбільш чистого виду палива.

Розроблена «сонячна фарба» містить сполуку, яка також є новою розробкою, що діє подібно силикагелю (кремниевому гелю). Але, на відміну від силікагелю, новий матеріал, синтетичний сульфід молібдену, функціонує також в ролі напівпровідника і є каталізатором процесу розкладання молекул води на водень і кисень. Змішування з'єднання з частинками оксиду титану веде до створення абсорбуючої сонячне світло фарби, яка виробляє водень з сонячної енергії і вологого повітря.

Популярні новини зараз
Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна" Неймовірна 61-річна Керол Вордерман у бікіні поділилася секретом вічної молодості та краси Оля Цибульська зізналася, чому насправді не показує свого чоловіка: "У нього такий писок..." Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"
Показати ще

Такий водень може працювати не тільки в паливних комірках, але і застосований в традиційних двигунах внутрішнього згоряння. Для використання технології добування водню з повітря не потрібно спеціальних умов. Водна пара міститься в повітрі навіть над посушливими місцевостями. При цьому особливо ефективно система могла б працювати біля великих водойм, де присутність водяної пари в повітрі особливо велике.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення дрону, який працює на водні