У 2012 році Google запустив проект Loon. Ця ініціатива цифрового гіганта покликана забезпечити інтернетом стандарту 4G навіть найвіддаленіші куточки планети. Такий зв'язок забезпечують повітряні кулі, які ширяють на висоті близько 18 кілометрів. Влітку 2017 року одна з таких куль впала в Кенії. Представники компанії Google не приходили забрати аварійний апарат. Як повідомляє портал Тechtoday, одна така куля здатна покривати інтернетом площу діаметром до 80 кілометрів.

Один з апаратів, які запустили для надання швидкісного онлайн-доступу в Африці, впав днями на одній з ферм в Кенії. Місцеві жителі, які зібралися подивитися на дивину, почали скаржитися на головний біль і погане самопочуття. Угруповання з 10 повітряних куль запустили в тестовому режимі біля міст Накури, Нанюки, Нуэри і Марсабит в липні 2017 року. Один з цих апаратів впав біля міста Нтамбиро. "Пристрій з проекту Loon показує, що він впав через півроку роботи. Ніхто не приходив за ним", – кажуть в місцевій поліції.

Проект Google Project Loon – частина ініціативи компанії по доставці інтернет-доступу у віддалених регіонах. Для цього використовують флотилію висотних повітряних куль, які дрейфують в стратосфері на висоті приблизно 18 кілометрів. Змінюючи свою висоту, кулі можуть потрапляти в різні повітряні потоки, виконуючи таким чином маневрування і рухаючись в потрібному напрямку. Дослідники кажуть, що вони використовують технології машинного навчання для передбачення погоди та маршрутів куль. Так їм точніше вдається розмістити кулі над певним регіоном і уникнути розпорошення по всій планеті. Вперше проект запустили в 2012 році, а в 2017 році його використовували в Пуерто-Ріко для забезпечення зв'язку після урагану Марія.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про намір Google інтернетизувати всю планету