Групі австрійських вчених вдалося з'ясувати, що роботи, які здійснюють помилки, викликають більше симпатій у людини. Як повідомляє портал Нealthystyle, дрібні помилки надають роботам більше людяності і приваблюють до себе.

Дослідники з Центру людино-комп'ютерного взаємодії Зальцбурга, провели експеримент. Учасникам запропонували побудувати з конструктора LEGO деякі конструкції за допомогою роботів. При цьому, частина роботів була наперед запрограмована на вчинення дрібних помилок мови й моторики. Інші ж роботи функціонували нормально.

Після цього завдання волонтери пройшли анкетування. Серед питань, на які вони відповідали, були й особисті відчуття та емоції від взаємодії з машиною, в тому числі і питання про ступінь антропоморфности робота. З'ясувалося, що роботи, які здійснювали помилки, викликали більше симпатій.

Вчені вважають, що в сучасному світі людина змушена постійно гнатися за роботами. Але роботи більш швидкі, більш точні, більш витривалі. Все це стає причиною стресів і страхів. Але роботи, які помиляються, створюють ефект неідеальності, людяності. Це заспокоює людей і приваблюэ до себе.

Популярні новини зараз
Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота-патрульного