Роскомнагляд подав позов до Telegram з-за відмови видавати ключі для розшифровки листування.

Відомо, що з моменту попередження месенджера пройшло 15 днів і тепер відомство наполягає на його блокування. Роскомнагляд подав у Таганський районний суд позов про блокування Telegram. Про це повідомили в прес-службі відомства.

“Відомство подало позов із-за відмови месенджера виконати вимоги організатора поширення інформації (ОРІ) і передати ключі шифрування російським спецслужбам. Позовну заяву подано у зв'язку з виявленням ФСБ невиконання компанією Telegram Messenger Limited Liability Partnership обов'язки організатора поширення інформації, встановленою пункту 4.1 статті 10.1 закону "Про інформацію"." - заявив Роскомнагляд.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Месенджер Telegram повідомив Роскомнагляд про неможливість виконати вимоги ФСБ про надання ключів для дешифрування повідомлень користувачів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

"20 березня Роскомнагляд повідомив месенджер про невиконання вимоги передати ключі шифрування ФСБ і поставив дедлайн 15 днів. Вони закінчуються 4 квітня, тобто післязавтра. Telegram прийняв рішення знову опуститися і пояснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні", - написав у своєму Telegram-каналі Павло Чиков, керівник правозахисної групи "Агора", яка представляє месенджер в судах.

У відповіді месенджера на повідомлення Роскомнадзора, опублікованому Чиковым, зокрема зазначається: "Telegram надає користувачам можливість використовувати два види обміну повідомленнями - "хмарні чати" і "секретні чати". Повідомлення, передані через "секретні чати", ніколи не зберігаються на серверах Telegram. Листування користувачів "хмарних чатів" зберігається в зашифрованому вигляді, розподіляється між різними підсистемами і ніколи не зберігається в одному місці".