У четвер користувачі Telegram близько трьох з половиною годин не могли отримати доступ до месенджеру. За словами засновника сервісу Павла Дурова, проблема полягала у відсутності електрики, яке перестало подаватися до серверів компанії. Експерти задаються питанням, чому не спрацювали резервні канали, і допускають, що в конфігурації системи Telegram можуть бути вади.

29 березня близько 11 години за московським часом користувачі Telegram по всьому світу стали відчувати проблеми з доступом до месенджеру. При спробі завантажити сторінку в веб-версії Telegram з'являлося повідомлення про помилку сервера: “Internal server error occured. Please try again later". Не оновлювався і список діалогів у додатках. Відправити повідомлення теж було неможливо. Близько 14:20 сервіс знову запрацював.

“Відключення живлення в серверному кластері Telegram викликає проблеми в Європі. Ми працюємо над тим, щоб виправити це з нашого боку, але багато залежить від того, коли компанія-провайдер послуг призведе обладнання в порядок",— зазначив Павло Дуров у своєму акаунті Twitter. Також він повідомив, що інженери дата-центру повідомили про швидке вирішення проблеми.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

В результаті, понад 200 мільйонів людей втратили доступ до месенджеру.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в січні щомісячна активна аудиторія російської соцмережі "ВКонтакте" закріпилася на позначці в 97 млн, повідомляє дослідження аналітичного бюро Statista, а Telegram досяг позначки в 100 мільйонів.


Виходить, що створена Павлом Дуровим соцмережа програє іншого його проекту - месенджера Telegram.

За останньою офіційною інформацією (опублікованій ще в лютому 2016 року), щомісячна активна аудиторія Telegram досягає 100 млн. З тих пір сервіс не публікував дані про темпи зростання чи інших актуальних показниках.