Інформаційний портал "Известия" повідомили, що нібито програмісти Центру досліджень легітимності і політичного протесту знайшли в Telegram величезну вразливість, яка може торкнутися кожного користувача. Так звана уразливість дозволяє деанонімізувати користувачів месенджера. Російські ЗМІ повідомляють, що програмісти розробили програму, що визначає номер телефону, на який зареєстрований аккаунт, за юзернеймом користувача.

На думку російських фахівців, вважався анонімним месенджер перестав бути таким. Повідомляється, що у цього витока є й інша сторона медалі - технологія може бути корисна при пошуку злочинців. Тепер же організація почала шукати користувачів за запитом МВС і ФСБ.

"Ми проаналізували API (частина програмного інтерфейсу програми) і з'ясували, що в месенджері є вразливість, що дозволяє розкривати номери мобільних користувачів", - заявив керівник Центру досліджень легітимності і політичного протесту.

Розробники назвали свою систему "Криптоскан". На їхню думку, загальний принцип її роботи полягає в тому, що програма надсилає запит з ім'ям користувача в Telegram і програма видає дані: ID, номер телефону, прізвище та ім'я. Однак, перевірити справжність такої сміливої заяви поки неможливо.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Заміжня Оля Цибульська роздяглася і бовкнула зайве: "Я була б не киця..."

8 березня та 1 травня скасують? У міністерстві ухвалили остаточне рішення

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

"Известия" попросили розкрити дані по юзернейму одного з редакторів. Номер телефону збігся, однак ім'я та прізвище немає. Нічого дивного. "Втім, користувач може придумати собі псевдонім, тому достовірність цих даних не так важлива", — пише "Известия".

Нагадаємо, що не так давно китайське видання South China Morning Post опублікувало матеріал, у якому йдеться про випробування шпигунських дронов в Китаї, яких нереально відрізнити від птахів. Вони використовуються військовими і силовими структурами для спостереження.

Як повідомляв портал Знай.uа, творчий керівник Sony Santa Monica Кору Барлог на Comic-Con в Сан-Дієго поділився з відвідувачами панелі про створення God of War цікавою деталлю про початковим задумом розробника.

Також портал Знай.uа писав, що компанія Samsung заявила про підготовку до виходу на ринок масових накопичувачів SSD на базі пам'яті QLC форм-фактора 2,5 дюйма. Однак далеко не це зацікавить звичайного покупця. Компанія обіцяє максимальну ємність обіцяють рекордні 4 ТБ.