У вівторок, 6 березня, ракета Falcon 9 вивела на орбіту Землі супутник Hispasat 30W-6, який роздаватиме телесигнали, а також забезпечить доступ до інтернету для більшості країн світу.

Про це повідомив засновник компанії SpaceX Ілон Маск на своїй сторінці в соцмережі, - передає Politeka.

За словами Маска, планована комунікаційна мережа 5G повинна надати доступ в інтернет всім жителям планети. П’яте покоління мобільного зв’язку – це не тільки швидкості до 10 Гбіт/с, а й розумні лічильники, автомобілі і цілі міста.

Інженер додав, що даний супутник наразі є найважчим вантажем, який коли рнебуть досягав геостаціонарної орбіти, його рзміри можна порівняти з автобусом. Втім скоро таких супутників планують запустити з межі Землі в кількості понад 10 тисяч.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

Іспанська супутник Hispasat 30W-6 призначений для передачі телесигналу, відеосигналів, а також забезпечення широкосмугового доступу в інтернет в Північній Америці, Південній Америці, Європі та Північній Африці.

Експерти очікують, що п’яте покоління відкриє революційні технологічні можливості в порівнянні з вже існуючими стандартами. Якщо пікова швидкість в 3G становить 42 (іноді – до 63) Мбіт/с, в 4G – до 1 Гбіт/с, то в 5G вона зросте до 10 Гбіт/сек. Відповідно, середні швидкості для кожного з поколінь коливаються в межах 3 Мбіт / с, 15 Мбіт/с і 100 Мбіт/сек.

Середній час затримки, яке в 3G і 4G становить 150 мс і 50 мс, в новому стандарті має впасти до рівня менш 5 мс. Це параметр дуже важливий, особливо для автономного перегляду.

Щодо масштабів, одна базова станція третього і четвертого покоління зможе забезпечити доступ до інтернету для підключення одночасно 1 мільйона користувачів на одному квадратному кілометрі.

Наразі ми маємо доступ до 3G, для якого швидкість підключення в нормі 300 км/год, то у зв’язку п’ятого покоління цей показник сягає 500 км/год.

Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) на своїй World Radio Conference в 2019 році повинен прийняти єдине для всього світу розподіл радіочастот для 5G. До 2020 року основним панівним стандартом в світі залишиться 4G.

Наразі Японія готується розгорнути 5G і хоче встигнути це зробити до початку літніх Олімпійських ігор 2020 року.

Щодо України, то появи зв’язку нового покоління варто очікувати не раніше, ніж через 7 років – до 2025 року.

5G - покоління майбутнього

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти спрогнозували, яким буде наше життя всього через 10 років.