Робобджоли розробляються не перший рік. Причому інженерами рухає зовсім не чистий науковий інтерес. Бджоли широко використовуються для запилення сільськогосподарських культур. Якщо б ці комахи зникли, нашу цивілізацію очікувала би затяжна продовольча криза. Нещодавнє аномальне вимирання бджіл у США змушують вчених рухатися все далі. Як повідомляють російські ЗМІ, нові робобджоли навчилися, крім усього іншого, ще і виринати з води.

Вибратися з води досить легко для людей, але дрібним комахам це зробити не просто. Робобджола важить всього 175 міліграм, і з-за розмірів коефіцієнт поверхневого натягу більше схожий на дуже сильну гравітацію — він перевищує вагу робота в 10 разів, пояснив інженер Гарварда Роберт Вуд. Він зазначив, що сила від поверхневого натягу схожа на "непробивну стіну".

Слід зауважити, що до цього робобджоли вже вміли літати, сідати на вертикальні стіни і пірнати під воду. Однак виринання було пов'язане з рядом труднощів. Тепер, коли ця проблема вирішена, інженери розробляють алгоритми ройового управління бджолами.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про хробаків, які їдять пластик

Популярні новини зараз

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Олена Філонова розляглася посеред вулиці з букетом і кульками в руках: "Загадуйте бажання"

Маленький син Олі Цибульської перетворився на Елвіса Преслі: крутiший за Дзідзьо

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще