Група розробників з Гарварду працюють над створенням робото-бджіл, повідомляють росЗМІ. Ці маленькі механізми зможуть справлятися з завданнями, які непосильні для справжніх бджіл. Наприклад, регулярно й рівномірно запилювати рослини. У такій місії звичайних бджіл постійно відбувається збій. Вступає в дію синдром руйнування бджолиних сімей, явище до кінця не пояснене наукою.

RoboBee — це літаючий мікроробот розміром з половину канцелярської скріпки і вагою 1/10 грама, що імітує біологію медоносної бджоли. Поки що він існує лише як дослідний зразок і заснований на розробках, зроблених гарвардскими інженерами ще в 2012 році, коли вони показали перший керований політ робота-комахи. RoboBee тримається в повітрі завдяки п'єзоелектричним приводам — маленьким смужкам кераміки, які розширюються і стискаються під впливом електрики, а її мініатюрний вага і розмір стали досяжні завдяки використанню мікроелектромеханічних технологій (МЕМС).

Спостереження за живою природою дозволили вченим розвинути здібності мікророботів — у 2015 році вони навчили їх плавати під водою на зразок морських птахів тупиків, а в 2016 розробили спосіб заощадження енергії, щоб штучні бджоли могли переносити більше вантажу і приземлятися на будь-яку поверхню, хоч на стіни, хоч на стелю. Все більш великі збитки зазнає сільськогосподарський сектор США через синдрому руйнування бджолиних сімей — з невідомої причини медоносні бджоли залишають вулик, завдаючи непоправної шкоди виробництву меду і популяції запилюваних рослин бджолами. Координовані групи штучних комах зможуть виконувати тисячі різноманітних завдань, не обмежуючись запиленням полів — створювати цифрові карти, спостерігати за змінами погоди, збирати дані в зонах стихійних лих.

Спостереження дозволили італійським вченим розробити алгоритм ройової поведінки для зграй роботів. З його допомогою вони планують боротися з бур'янами на полях. Передбачається, що дрони вагою 1,5 кг літатимуть над полями і складати карту місцевості

Популярні новини зараз
Збільшення пенсій на 30%: як пенсіонерам домогтися підвищення ПриватБанк зробив термінову заяву для своїх клієнтів: швидше перевіряйте У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Наступним етапом, над якими працюють учені, повинен стати перехід на автономне живлення.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про хробаків, які вирішать проблему пластикових відходів