Група розробників з Гарварду працюють над створенням робото-бджіл, повідомляють росЗМІ. Ці маленькі механізми зможуть справлятися з завданнями, які непосильні для справжніх бджіл. Наприклад, регулярно й рівномірно запилювати рослини. У такій місії звичайних бджіл постійно відбувається збій. Вступає в дію синдром руйнування бджолиних сімей, явище до кінця не пояснене наукою.

RoboBee — це літаючий мікроробот розміром з половину канцелярської скріпки і вагою 1/10 грама, що імітує біологію медоносної бджоли. Поки що він існує лише як дослідний зразок і заснований на розробках, зроблених гарвардскими інженерами ще в 2012 році, коли вони показали перший керований політ робота-комахи. RoboBee тримається в повітрі завдяки п'єзоелектричним приводам — маленьким смужкам кераміки, які розширюються і стискаються під впливом електрики, а її мініатюрний вага і розмір стали досяжні завдяки використанню мікроелектромеханічних технологій (МЕМС).

Спостереження за живою природою дозволили вченим розвинути здібності мікророботів — у 2015 році вони навчили їх плавати під водою на зразок морських птахів тупиків, а в 2016 розробили спосіб заощадження енергії, щоб штучні бджоли могли переносити більше вантажу і приземлятися на будь-яку поверхню, хоч на стіни, хоч на стелю. Все більш великі збитки зазнає сільськогосподарський сектор США через синдрому руйнування бджолиних сімей — з невідомої причини медоносні бджоли залишають вулик, завдаючи непоправної шкоди виробництву меду і популяції запилюваних рослин бджолами. Координовані групи штучних комах зможуть виконувати тисячі різноманітних завдань, не обмежуючись запиленням полів — створювати цифрові карти, спостерігати за змінами погоди, збирати дані в зонах стихійних лих.

Спостереження дозволили італійським вченим розробити алгоритм ройової поведінки для зграй роботів. З його допомогою вони планують боротися з бур'янами на полях. Передбачається, що дрони вагою 1,5 кг літатимуть над полями і складати карту місцевості

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

День Незалежності, Яблучний Спас і довгий вікенд: скільки вихідних матимуть українці у серпні

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Показати ще

Наступним етапом, над якими працюють учені, повинен стати перехід на автономне живлення.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про хробаків, які вирішать проблему пластикових відходів