Вже не перший рік робототехніки по всьому світу намагаються знайти оптимальне технічне рішення для виробництва м'яких роботів. І це не просто науковий інтерес, адже для багатьох операцій і потрібно і більш чутливий сенсор і більш делікатні маніпуляції з крихкими об'єктами. М'якотілі пристрої могли б здорово полегшити завдання живим рятувальникам, проникаючи у вузькі і важкодоступні місця.

Слабким місцем в цій проблемі залишається крихкість самих механізмів. Часто, працюючи в середовищі насиченої гострими і колючими поверхнями, роботи травмують себе. У пошуках виходу з ситуації дослідницький колектив з бельгійського Vrije Universiteit Brussel створив роботів, здатних займатися «самолікуванням». Все, що вам потрібно зробити, це додати трошки температури, - повідомляє Robotics.ua.

Дослідники довели, що їхній метод працює, створивши зажим, роботизовану руку і штучну м'яз із функцією амовідновлення. Це стало можливим завдяки матеріалу, який команда використовувала для створення робота: желеподібні гумові полімери з великою кількістю ниток, які реорганізуються і блокуються разом, коли до них додається тепло.



Нова розробка могла б знайти широке застосування на фабриках по обробці ягід і фруктів, а так само в рятувальних операціях. Тим не менш, сьогоднішня брюссельська модель для самовідновлення ще не в змозі повністю обійтися без людини

Популярні новини зараз
Київ під вогнем: масована атака росії залишила руїни, десятки поранених та паралізувала столицю Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про вплив роботів на ринок праці в Японії