Роботів навчать самолікуванню

поділитись
Роботів навчать самолікуванню

Вже не перший рік робототехніки по всьому світу намагаються знайти оптимальне технічне рішення для виробництва м'яких роботів. І це не просто науковий інтерес, адже для багатьох операцій і потрібно і більш чутливий сенсор і більш делікатні маніпуляції з крихкими об'єктами. М'якотілі пристрої могли б здорово полегшити завдання живим рятувальникам, проникаючи у вузькі і важкодоступні місця.

 

Слабким місцем в цій проблемі залишається крихкість самих механізмів. Часто, працюючи в середовищі насиченої гострими і колючими поверхнями, роботи травмують себе. У пошуках виходу з ситуації дослідницький колектив з бельгійського Vrije Universiteit Brussel створив роботів, здатних займатися «самолікуванням». Все, що вам потрібно зробити, це додати трошки температури, - повідомляє Robotics.ua.

 

Дослідники довели, що їхній метод працює, створивши зажим, роботизовану руку і штучну м'яз із функцією амовідновлення. Це стало можливим завдяки матеріалу, який команда використовувала для створення робота: желеподібні гумові полімери з великою кількістю ниток, які реорганізуються і блокуються разом, коли до них додається тепло.

Нова розробка могла б знайти широке застосування на фабриках по обробці ягід і фруктів, а так само в рятувальних операціях. Тим не менш, сьогоднішня брюссельська модель для самовідновлення ще не в змозі повністю обійтися без людини

 

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про вплив роботів на ринок праці в Японії

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
робот, ремонт, гнучкість
Незвичайне відео показали в мережі
0
0
16:07 26.04.2018
Китай продовжує тримати курс на Місяць
0
0
15:21 26.04.2018
Маск здійснить мрію мільйонів хлопчаків
0
0
14:42 26.04.2018
Такого ніхто не очікував від корпорації
0
0
14:18 26.04.2018
Компанія в черговий раз показала, ніж яблуко краще зеленого робота
0
0
14:05 26.04.2018