Студентські роки прийнято вважати веселою порою. Однак, дослідження Стенфордського університету виявили у половини студентів ознаки депресії та тривожних станів. Не кожен готовий відвідати психотерапевта в силу забобонів і матеріального становища. Як повідомляє видання VentureBeat, виходом може стати чатбот-психотерапевт. Проведені випробування показали, що двох тижнів спілкування з таким ботом виявилося достатньо для зниження рівня тривоги.

Звичайно, при тяжкій депресії Woebot не допоможе. І його не можна вважати заміною дипломованому фахівцеві (принаймні, поки). Але людям може знадобитися допомога психолога пізно вночі або в години, коли живий психотерапевт зайнятий з іншими пацієнтами. Чатбот допомагає виговоритися, розповісти про свої труднощі і сумніви і дає по-справжньому хороші поради.

Клінічний психолог Еліон Дарсі переконана, що когнітивно-поведінкову терапію найлегше автоматизувати. Причина криється в типовості алгоритмів подолання тривоги. Бот може радити дуже прості, але дієві кроки. Безумовно, на сьогоднішній день такої бот ще не в змозі замінити справжнього дипломованого психотерапевта. Однак сьогоднішні досягнення в області автоматизації медицини дозволяють припустити принципову можливість такої заміни в майбутньому.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як подолати безсоння

Популярні новини зараз

Галя, Польща і колоради: чоловік випив отруту для жуків, аби кохана не їхала на заробітки

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще