Сучасна медицина сягає небачених раніше висот. Інженери допомагають друкувати штучні органи, фармакологи випускають розумні таблетки, бактерії використовують як мікроскопічні магнітофони для аналізу стану людського організму. Минулого тижня пройшла успішна операція по пересадці голови. Розвиток генної інженерії та біоніки обіцяє нам, якщо не безсмертя, то значне продовження життя. Тим не менше, головний орган нашого тіла, серце, все ще зазнає ряду невиліковних захворювань, а іноді і просто не справляється з навантаженнями. Як повідомляють російські ЗМІ, новий робот може вирішити цю проблему.

Спеціального робота для серця розробили фахівці з Гарвардського університету. Він здатен здійснювати автоматичну настройку під серцеві ритми, а також робити свою роботу без постійного участі в цьому медиків. Фактично, це робот, який не дає серцю вмирати. Являє собою пристрій особливу "насадку", що закріплюється на шлуночку, а далі заміну функції головного органу людини. В даний час апарат на людях не випробовували, але перевірили його на серцях свиней - усе спрацювало.

Є, правда, певний мінус – енергію пристрій отримує від зовнішнього джерела, який величиною трохи менше середнього ноутбука. Відповідно, якщо встановити таке, ходити далеко вам точно не буде зручно, проте це не повністю паралізує пересування, так що можна буде якось пристосуватися. Поки фахівці нічого не говорять про запуск апарату в продаж, все потрібно буде дуже ретельно перевіряти, в тому числі і за участю добровольців. Можливо, будуть проводитися якісь доробки пристрою. В цілому ж, фахівці плекають надію, що пройде певний час, і їх розробка дійсно почне допомагати, рятуючи людські життя.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про наближення глобальної епідемії

Популярні новини зараз

Ольга Сумська розкрила секрет сімейного щастя з Борисюком: "Вип'ємо?"

Колишній партнер "Холостячки" Мішиної зізнався, що потребує допомоги: "Прощайте"

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще