Серцева недостатність все ще залишається невиліковною недугою. Все що можуть зробити хворі, так це відмовитися від куріння і підтримувати себе в тонусі фізичними навантаженнями. Такий шлях може лише продовжити життя на якийсь час. В одному тільки США від серцевої недостатності страждає майже 6 млн. осіб. Хвороба не дозволяє перекачувати кров по організму з необхідною силою, що в кінцевому підсумку ускладнює дихання, викликає набряки і хронічну втому. Але схоже, що вченим з американської лікарні Маунт-Синай вдалося придумати радикальний спосіб боротьби з цією недугою. Як повідомляє MIT Technology Review, успішні випробування на свинях вже показали, що побороти хворобу допоможе ін'єкція вірусу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛікування не викликало серйозних побічних ефектів, дозволило знизити серцеву недостатність в лівому шлуночку серця свині на 25%, а в лівому передсерді — на 20%. Також було відзначено скорочення розміру збільшеного серця на 10%.
Терапія, яку відкрив Роджер Хайджар і його колеги, впливає на ген, здатний регулювати фосфатазу-1, білок, який міститься у великих кількостях у хворих з серцевою недостатністю. Занадто велика кількість цього білка заважає серцю скорочуватися. При цьому метод Хайджара відрізняється від звичайного для генної терапії підходу: замість того щоб виправляти мутації одного гена, він змінює відмітну характеристику захворювання.
"Визначивши молекулярні мети, існуючі у всіх пацієнтів з серцевою недостатністю, ми могли б вилікувати їх усіх, а не тільки тих, у кого є специфічна генетична мутація", — говорить він. Ген, упакований в штучно створений вірус, що вводиться в стегнову артерію і направляється до серцевого м'яза, щоб відновити білок, якого не вистачає у пошкодженому органі. Мета вчених — вилікувати серцеву недостатність однією ін'єкцією.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення штучного органу з кремнію