Здоровий стан шкіри важливий для людини не тільки з косметичної точки зору. Шкіра в першу чергу грає важливу захисну функцію в нашому організмі. Саме з цього, експеримент пройшов нещодавно в німецькій клініці має таке значення. Команда європейських вчених змогла пересадити хлопчикові з шкірним захворюванням майже квадратний метр здорової штучної шкіри. Як повідомляє журнал Nature, по закінченні 21 місяця хлопчик почуває себе абсолютно здоровим. Від буллезного епідермоліза по всьому світу страждає близько півмільйона людей.

У дитини було уражено 80% шкіри, і він би гарантовано помер, якби батьки не погодилися на експериментальне лікування. Доктор Мішель Де Люка, директор Центру регенеративної медицини Стефано Феррарі Університету Модена в Італії, створив цілу команду для порятунку хлопчика. Вони взяли у нього шматочок неушкодженої шкіри (всього 3 кв. см) і використовували модифікований вірус, щоб доставити в ДНК здорову версію його мутованого гена. Вчені виростили майже квадратний метр "виправленої версії" шкіри за технологією, яка зазвичай застосовується для лікування великих опіків.



Дитина провела вісім місяців у німецькій клініці, з яких чотири перебувала у штучній комі - інакше вона би просто не витримала болю. "Потім він прокинувся і побачив, що тепер у нього нова шкіра", — згадує доктор Де Люка. З моменту останньої операції пройшов 21 місяць, і у хлопчика не спостерігається ніяких ускладнень. Шкіра повністю прижилася. Епідерміс стабільний і не вимагає постійного медикаментозного лікування. Однак, дитині доведеться постійно проходити огляди у лікарів, тому що невідомо, як поведе себе генетично модифікована шкіра в майбутньому.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, як правильно знімати макіяж