Основною проблемою трансплантації на сьогоднішній день залишається відторгнення організмом нерідного органу. По суті це захисна реакція організму на чужорідні тіла. Група вчених з фармацевтичної школи в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско і Медичного центру університету Вандербільта змогли підібрати оптимальний матеріал для створення трансплантатів. Як повідомляє Wired, цей матеріал – кремній.

Головним завданням учених було виключити відторгнення трансплантата, тому вони вибрали кремній в якості основного матеріалу для нирки. Кремнієві фільтри можуть утримувати імунні клітини організму фізично відокремленими від клітин штучної нирки, пропускаючи лише сіль і воду. Фільтри об'єднуються з живими клітинами нирок, вирощеними в біореакторі і поміщаються у закритий корпус, підключений до системи кровообігу і сечового міхура. Таким чином, пристрою не потрібна наявність зовнішніх труб, і пацієнт може вести звичайне життя після трансплантації.

Штучна нирка нормально прижилася під час досліду на лабораторних свинях. Імовірно, у наступному році, після проходження решти клінічних випробувань штучна нирка буде вперше імплантовано людині. Ця розробка повинна буде істотно полегшити життя людей з нирковою недостатністю, а також, заповнити дефіцит, пов'язаний з гострою нестачею донорських нирок.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про трансплантацію мозку

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще