Штучний інтелект може вирішувати складні математичні та інженерні задачі за кілька секунд. Однак багато хто справедливо звинувачує його в беземоційності і сухості. Японська компанія Omron Automation вирішила виправити цей недолік. Спочатку її робот Forpheus розроблявся для гри в настільний теніс, але компанія вирішила піти далі і навчити машину глибокої емпатії. Як повідомляє сайт Телеграф, робот читає по міміці емоційний стан суперника і відповідним чином реагує на нього.

Кейт Кірстен, головний розробник робота Форфеус, зазначив, що робот, головним чином, намагається проаналізувати емоційний стан свого опонента з гри, тим самим видаючи певний результат – наприклад, похвалу або пораду. "Ми не продаємо робота для настільного тенісу – ми показуємо, як емоційний інтелект може "олюднити" робота в ще більшій мірі", – заявляє Експерт. І дійсно, даний концепт набирає все більшу популярність і все більше розробників різної робототехніки звертаються до нього за допомогою і натхненням.

Таким чином, наприклад, автомобільна компанія Honda нещодавно запустила нову програму-робота під назвою Empower, Experience, Empathy – впровадивши її у свого робота 3Е-А18, який за допомогою різних мімічних виразів вміє демонструвати співчуття і інтерес до людей, залежно від їх настрою. Варто відзначити, що успіх Omron Automation багатьом шанувальникам цього науково-технічного напряму здається першим впевненим кроком у покращенні штучного інтелекту – більш того, це може стати новою віхою розвитку робототехніки як такої.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про здатність нейромережи візуалізувати наші думки

Популярні новини зараз

Путінські розвідники влетіли на українські навчання в Чорному морі: "Ставляться, як до м'яса"

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Популярна українська танцівниця надихнулась прикладом Ані Лорак та "тікає" до Москви: "Запалимо разом"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще