Групі інженерів з дитячої лікарні Бостона вдалося створити роботизований імплантат, який здатний витягувати пошкоджені внутрішні органи. Апарат тестувався на свинях зі вродженим дефектом короткого стравоходу. Спостереження показали, що робот чуйно ставиться до тканин органу і не просто розтягує їх, а дійсно стимулює зростання. Як повідомляє EurekAlert, раніше навіть досвідчений хірург не знав точно, з якою силою можна витягувати подібні органи, але тепер ця проблема вирішена.

Винайдена медиками роботизована система призначена для лікування атрезії стравоходу — рідкісного вродженого дефекту — або для подовження тонкої кишки при синдромі короткого кишечника. В даний час найбільш ефективним способом лікування цих захворювань є процедура Фокера, при якій трубчастий орган піддається витягуванню. Для того щоб запобігти розривам, пацієнт повинен перебувати в медичній комі в палаті інтенсивної терапії протягом 1-4 тижнів. Робот-імплант, навпаки, не вимагає іммобілізації, оскільки прикріплюється тільки до стравоходу, без жорсткої фіксації до інших тканин.

Він покритий м'якою, біосумісною і водонепроникною "шкірою", і має два кільцеподібних кріплення, які створюють тягне зусилля, повільно і постійно розтягуючи тканини в потрібному напрямку. Апарат управляється за допомогою зовнішнього пульта. Пристрій було протестовано на стравоході свиней. Темп росту тканин склав 2,5 мм щоденно протягом 8 — 9 днів. При цьому тварини могли нормально харчуватися і не виявляли жодних ознак дискомфорту. Стравохід зберіг свій звичайний діаметр, тобто він не просто розтягувався, але і ріс. Зараз вчені приступають до тестування робота на тваринах із синдромом короткого кишечника, набагато більш поширеному захворюванні, ніж атрезія стравоходу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як перетворити живого вугря на батарейку

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще