Колектив інженерів з Університету Единбурга розробив програму, що дозволяє виявити злочинця на основі перегляду детективного серіалу "C. S. I.: Місце злочину". Штучний інтелект все ще далекий від того, що б аналізувати таку інформацію краще людини. У той же час, система дозволяє з 60% точністю розпізнати злочинця. У людей аналогічний показник становить 85%. Як повідомляє видання New Scientist, алгоритм наврядчи буде використаний криміналістами найближчим часом. Однак програма дозволяє вийти на новий рівень аналізу відео, голосу і тексту.

Алгоритм, створений Лі Фрерманн та її колегами з Університету Единбурга, подивився 39 епізодів серіалу "C. S. I.: Місце злочину", в яких розкривається 59 злочинів. В ході перегляду ШІ повинен був повідомляти, чи бачить він передбачуваного злочинця на екрані.

Дослідники вважають, що їх робота навчить алгоритми краще розуміти відео і текст. Тоді як існуючі системи можуть проходити тести з читання тільки після повної обробки всього документа, CSI-навчений ШІ вміє постійно оновлювати свої відповіді на основі нової вхідної інформації. "Це більше схоже на людей, — каже Фрерманн. — Коли ми шукаємо відповідь на питання в документі, ми не просто сліпо читаємо його: ми скануємо текст, поки не знайдемо відповідь".

Тим не менш, ШІ вже успішно застосовується в криміналістиці. Так, алгоритми сьогодні навчилися знімати відбитки пальців на місці злочину і передбачати ще не скоєні правопорушення. Цю технологію використовує поліція Чикаго і Дубая, а вчені з Бингемтонского університету в США розробили систему прогнозування терактів.

Популярні новини зараз

Зірка серіалу "Кріпосна" Наталка Денисенко виходила заміж за Андрія Фединчика 4 рази: "Люблю бути нареченою"

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

61-річний водій помер за кермом після порятунку пасажирів: "відчував" смерть і висадив до ДТП

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нові подробиці вбивства Окуєвої