Інтернет насправді контролює 14 людей, які володіють 7 секретними ключами. Це звучить як щось із книги Дена Брауна, однак це правда: весь Інтернет контролюється сімома фактичними фізичними ключами.

Як повідомляє Іflscience, нещодавно журналіст Джеймс Болл з видання The Guardian отримав дозвіл на спостереження за високо захищеним ритуалом, відомим як ключова церемонія.

Люди, що проводять церемонію, є частиною організації, що називається Інтернет-корпорацією присвоєння імен та номерів (ICANN). ICANN несе відповідальність за присвоєння числових інтернет-адрес веб-сайтам та комп'ютерам та їх переклад на звичайні веб-адреси, які люди вводять у свої пошукові.

До прикладу, якщо ви введете 64.27.101.155 у свій веб-переглядач, то перейдете на веб-сторінку "Бізнес інсайдер". Але www. businessinsider. com простіше для запам'ятовування. ICANN показує цифри (що простіше для використання комп'ютерами) зі словами (звичніше для використання людьми).

Якщо хтось отримає контроль над базою даних ICANN, ця особа контролюватиме Інтернет.

З іншого боку, якщо станеться біда, база даних ICANN може бути перебудована. Корпорація придумала спосіб зробити це, не довіряючи надто великий контроль жодній людині.

В ICANN вибрали 7 людей як ключових власників і надали кожному з них справжній ключ до Інтернету. Крім того, ICANN вибрала ще 7 людей, які мають резервні ключі. Таким чином, інтернет контролює усього 14 чоловік.

Популярні новини зараз
Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв
Показати ще

Сім сейфів, в яких зберігається карти з "розумними" ключами, розкидані по світу. Якщо зібрати сім смарт-карт разом, утвориться "майстер-ключ". Майстер-ключ - це насправді комп'ютерний код, пароль, який надає доступ до бази даних ICANN.

Чотири рази на рік, починаючи з 2010-го, сім ключових осіб зустрічаються на церемонії, під час якої вони створюють новий основний ключ, тобто новий пароль.

Захист допущених до церемонії передбачає проходження через серію заблокованих дверей з використанням ключових кодів і ручних сканерів, доки вони не потраплять в безпечну кімнату.

Група проводить ритуал, потім кожен з учасників виходить з кімнати один за одним.

Відео про першу ключову церемонію, проведену в 2010 році:

А це детальний звіт Джеймса Болла про останню церемонію