Штучний інтелект освоює все нові і нові функції. Найбільшу кількість спорів сьогодні викликає функція розпізнавання осіб. Але поки одні сперечаються, інші успішно впроваджують технологію. Як повідомляє China Daily, використання штучного інтелекту дозволило вдвічі зменшити рівень злочинності в Шеньчжені.

Пошук втраченого дитини в 10-мільйонному місті — непосильне завдання для звичайної поліції, але штучний інтелект справляється з нею за дві секунди. Трирічний Сюаньхуань був викрадений незнайомцем в місті Шеньчжень на півдні Китаю під час весняного фестивалю 2017 року. Якби не допомога ШІ, він, можливо, ніколи не побачив би батьків знову. В місцевому поліцейському відділку задіяли технологію розпізнавання осіб, і виявлення підозрюваної, відображеної тисячами камер спостереження, зайняло лише дві секунди. Офіцери швидко ідентифікували її, затримали прямо в поїзді і повернули викраденого хлопчика.

Скептики стверджують, що обдурити штучний інтелект все-таки можна. Але фахівці в цій області переконані: якщо за машиною стоїть людина, то обдурити її не вдасться. На сьогоднішній день ШІ розпізнає не тільки обличчя, але і одяг, аксесуари, поставу, грацію. Сьогодні ведуться розробки, які дозволять пізнавати людину за його дитячими фотографіями. Ця технологія дозволить знайти тисячі дітей, викрадених багато років тому.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перспективи ШІ

Популярні новини зараз
Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще