Що означає бути британським ученим. Інтерв’ю з Леонідом Пономаренком

поділитись
Я бачу світ через фізичні явища і нікуди від цього дітись не можу

У вересні в Києві, на конференції Brain&Ukraine, експерти з України і світу обговорили найцікавіші інновації в сферах біофізики, робототехніки, мікробіології, генної інженерії та інших наук.

Цікаво, що конференцію Brain&Ukraine підтримав Vodafone Україна, який на своєму прикладі демонструє, наскільки важливі інновації для розвитку бізнесу. Зокрема, Vodafone організував платформу Tech Today Hub, яка є мостом між наукою та бізнесом.

Гостем конференції Brain&Ukraine став Леонід Пономаренко – британський вчений українського походження. Він дав ексклюзивне інтерв’ю виданню Tech Today.

«Британські вчені винайшли кухоль для лівшів» – це типовий анекдот про англійських науковців. Але насправді бути вченим у Британії – це поважно. Як проходить робочий день британського вченого, скільки він працює, що читає та чим цікавиться? Ці питання я поставив фізику Леоніду Пономаренку. Українець за походженням, він є співробітником Ланкастерського університету та громадянином Британії.

 

Як проходить робочий день британського вченого

У мене немає стандартного графіку, і моє життя сильно відрізняється в ті періоди, коли я навчаю і коли я роблю дослідження. Окрім наукової роботи вчені, які працюють в університеті, мають навчати студентів. Якщо відпрацьовувати всі обов’язкові години поспіль, то набереться близько 4 місяців навчальної роботи на рік.

Дружина вважає, що я дуже багато часу проводжу на роботі, а я б хотів проводити трохи більше. Здебільшого мій робочий день починається о 9.00 і закінчується о 19.00. Коли не було дитини, то я собі дозволяв ще й у вихідні часто працювати, зараз я це роблю, тільки якщо якісь дедлайни.

 

Дещо про досліди

Моє обладнання в основному складається з кріостату з надпровідним магнітом. У ньому я створюю низькі температури. Найнижча, яку я можу створити, – це приблизно 1 градус Кельвіна (-272,15 градуса за Цельсієм. Нагадаємо, що температура абсолютного нуля – це 0 градусів за шкалою Кельвіна або -273,15 за Цельсієм – ред.), а найвища – 400 за Кельвіном, це вище, ніж температура кипіння води. Також я використовую досить великі магнітні поля – 15 Тесла (для порівняння: сувенірний магніт для холодильника створює поле близько 5 мТл, відхильні дипольні магніти Великого адронного колайдера – від 0,54 до 8,3 Тл – ред.).

Повна версія інтерв`ю:

https://techtoday.in.ua/reviews/shho-oznachaye-buti-britanskim-uchenim-i...

Автор матеріалу Дмитро Костюк
Автор матеріалу: 
Скрытый пользователь
Теги: 
Леонід Пономаренко
Варто придивитися до свого телевізора
0
0
17:45 15.08.2018
Тепер навіть камери поліцейських в небезпеці
0
0
17:20 15.08.2018
Тепер браузер буде вам економити час
0
0
17:08 15.08.2018
Компанія знову підкорить фанатів новими флагманами
0
0
16:56 15.08.2018
Компанія більше не виробляє смартфони
0
0
15:50 15.08.2018