Групі американських фізиків вдалося створити аналог людського мозку. Подібні спроби робилися і раніше. Однак, справжні синапси, що з'єднують різні нейрони, володіли більш високою провідністю, могли приймати як гальмуючі, так і збудливі сигнали одночасно і мали поріг чутливості пов'язаний з кількістю рецепторів. Як повідомляє сайт Економіст, нові кібер-синапси не тільки володіють всіма цими якостями, але і вимагають набагато меншої кількості енергії, для передачі сигналу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсновою інноваційного киберсинапса став так званий перехід Джозефсона – кільце з надпровідникових матеріалу, розірване в одній точці і розділене на дві частини вставкою з ізолюючого матеріалу. Електрони можуть "перестрибувати" цю вставку завдяки квантовому туннелюванню, і їх число при цьому дуже сильно залежить від того, чи є в околицях подібного розриву джерела магнітних полів, і саме цю властивість використовували американські фізики, заповнивши порожній простір в "петлі" кожного переходу Джозефсона наночастинками з марганцю, що володіють незвичайними магнітними властивостями.
Вони можуть змінювати положення своїх полюсів при одночасному пропущенні струму і магнітного поля через "синапс", що дозволяє дуже швидко і гнучко змінювати структуру нейромережі і тратити мінімальну кількість енергії на її перепрограмування. Винайдена конструкція витрачає всього 1 аттоджоуль (10 в мінус 18 ступені джоуля) на передачу одного імпульсу, що приблизно в 10 тисяч разів менше, ніж та кількість енергії, яку витрачають нейрони. На думку дослідників, це дозволить створювати складні нейромережі, що містять, як і людський мозок, мільярди мільярдів синапсів.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому пенсія вбиває наш мозок