Технологію відливання повністю функціонального штучного серця розробили фахівці зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха.

Орган створений за допомогою 3D-принтера, йдеться в журналі Artificial Organs. Вчені спочатку надрукували прес-форму, а вже потім у неї помістили рідкий силікон.

Прототип має об’єм 679 кубічних сантиметрів, а його маса - 390 грамів. Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому. Як й "оригінал", він має ліву і праву камеру з клапанами, від яких відходять трубки. Останні виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен.

За допомогою повітряних насосів штучний орган може перекачувати рідину та скорочуватися.

Як описується в дослідженні, під час випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідину, що за в'язкістю наближалася до показника крові, зі швидкістю 2,2 літра в хвилину. Це майже удвічі менше за потрібну. Середній пульсовий тиск в аорті при цьому досягав 48 міліметрів ртутного стовпчика.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Науковці переконалися, що прототип повністю відтворював роботу справжнього серця. Правда, через матеріал, який використовувався для його створення, орган виявився недовговічним. В умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень. В нормі це менше години.

Автори не втрачають надії і вірять у подальший успіх. Вони продовжать вдосконалювати свою розробку, аби збільшити термін її служби на роки.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", голландські вчені дали невтішний прогноз щодо здоров’я людства у найближчі десятиріччя.