Ентузіасти створили програму на базі смартфона, яка здатна визначити хворі рослини маніоки, яка широко вирощується по всій Землі.

Точність системи практично сто відсотків. Дивним є той факт, що для роботи технології, в основі якої лежить нейронна мережа, достатньо потужності смартфона. Сам же код створений на базі нейронної мережі від Google, яка відкрила доступ до вихідного коду мережі.

Для навчання звичайної нейронної мережі необхідно надати мільйони фотографій, щоб технологія змогла точно визначити об'єкт. Однак цієї ШІ достатньо було побачити все 2756 зображень листя маніоки з поля в Танзанії, щоб визначити хвороба рослини.

У підсумку програма навчилася ідентифікувати буру плямистість листя з 98%, а зараження червоними кліщами - з 96-відсотковою точністю.

Популярні новини зараз
Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Українцям виплатять матеріальну допомогу: хто отримає гроші і як оформити заявку
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Китай запустив новий засіб зв'язку.