За минулий рік в області розробки і впровадження сонячних панелей було зроблено чимало нового. Для їх виробництва були застосовані більш дешеві та ефективні матеріали, а декілька країн запустили програми масового переходу населення на сонячні панелі. За розрахунками фахівців, для повного забезпечення потреб землян електроенергією достатньо було б покриття панелями 1/15 частини Сахари, але людство планує збирати промені і в космосі.

Вчені, які займаються вивченням космосу в британських університетах, в ході досліджень зробили висновок, що, якщо Сонце вдасться в майбутньому оточити кільцем супутників, це повністю виключить можливість дефіциту енергетики для потреб землян. Вчені провели попередні підрахунки. Згідно з ними, в нинішніх цінах, для того, щоб така ідея стала фактом, необхідно затратити не менше 50 млрд фунтів. Завданням супутників стане акумулювання сонячної енергії, яка нині "проходить" повз Землю. Ідея не нова. Її висловив ще в 1960 році Фрімен Дайсон.

Зараз, як вважають вчені, ця думка підтвердила свою ефективність, і стає з кожним роком все більш реальною для свого втілення в життя. Розрахунки британських дослідників космосу показали, дане одинарне, на перших порах, кільце супутників навколо Землі, повинно розташовуватися від Сонця на відстані однієї астрономічної одиниці. Для участі в кільці потрібно створити сонячні панелі, що імітують супутники зірки, діаметр кожною з якої буде близько 1 кілометра. Передача сонячної енергії для потреб землян буде здійснюватися з них за допомогою лазерних або мазерних променів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про місячні рослини