Нафта є одним з основних енергоносіїв на сьогоднішній день. Якщо зібрати всю нафту, яка видобувається на планеті за добу, і розлити її по бочкам і поставити бочки одна на одну, то вийшла б конструкція заввишки в два кілометри. Але ці обсяги чорного золота служать не тільки енергоносіями, а ще й сировиною для виробництва безлічі речей. Як повідомляють російські ЗМІ, ця обставина ускладнює швидку відмову людства від використання нафти.

На поточний момент альтернативні джерела енергії, представлені головним чином вітряними і сонячними електростанціями, дають не більше 8% світової електроенергії. До 2060 року їх частка збільшиться до 40%. Але разом з цим зросте і чисельність населення планети. А значить, людству знадобиться ще більше ресурсів і продуктів хімічної промисловості.

Якщо видобувати нафту сьогоднішніми темпами, то вже через 60 років її запаси можуть повністю вичерпатись. Однак, є на Землі є ще й глибинні поклади, видобуток яких не може здійснюватися з допомогою старих технологій. Цей вид підземних робіт обійдеться людям набагато дорожче, але при його використанні нафти вистачить не на 60, а на 150 років. До тих пір поки хімічна промисловість не знайшла більш екологічною заміни нафти про відмову від чорного золота говорити рано.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення найбільшого підземного водосховища

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще