Ідея майніти кріптовалюти за допомогою смартфонів не нова. Але тепер, для цього з'явилося спеціалізоване програмне забезпечення. Програміст Еліас Лимнеос створив спеціальний додаток MobileMiner. Додаток знаходиться у відкритому доступі, хоч і не підтримується репозиторієм App Store. Користувачі повідомляють, що додаток пройшов перевірку, однак поспішають зауважити, що смартфону доводиться витрачати багато енергії і працювати на підвищених обертах. Як повідомляє сайт СтранаUa, при цілодобовому майнінгу власники мініферми зможуть заробляти близько 12 доларів в місяць.

Програма недоступна для широкого кола користувачів iPhone, так як передбачає тривалу фонову роботу, що заборонено правилами App Store. Тому додаток доводиться встановлювати на смартфон в обхід репозиторію, маючи акаунт розробника додатків. Сам MobileMiner безкоштовний і знаходиться у відкритому доступі. За словами розробника, програма особливо ефективна на нових смартфонах з сучасним процесором — iPhone 7, iPhone 8 або iPhone X. Після установки програми потрібно вибрати, яку валюту буде майніти айфон. На вибір пропонуються біткоін, монеро, Bytecoin, ефіріум та інші валюти. Також необхідно виставити час роботи програми, доступна опція майнінгу протягом 24 годин.

Видання 9to50mac перевірило додаток, змусивши його майніти валюту Electroneum. Виявилося, смартфон пристойно нагрівається в процесі роботи і сильно розряджає батарею. Наприклад, акумулятор iPhone X "помер" за чотири-п'ять годин. За приблизною оцінкою, в режимі майнінгу 24/7 в місяць можна заробити $12 (без урахування витрат на електрику). Очевидно, що, незважаючи на високу продуктивність сучасних смартфонів, майніти з їх допомогою не дуже ефективно. Крім зношування батареї є реальний ризик поломки процесора, який змушений в режимі майнінгу постійно працювати на підвищених обертах.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про спеціальний майнінговий костюм

Популярні новини зараз

З сином і "переляканою" охороною: Володимира Зеленського зустріли в елітному супермаркеті

Настя Каменських зізналася, що приховувала від шанувальників: "Довгоочікувана подія"

Школи восени відкриються не всі: кого під час карантину відправлять на дистанційне

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Показати ще