Колектив австрійських вчених з Університету Гарцу розробив інтерфейс який дозволяє писати музику за допомогою "сили думки". Винахід створювався для талановитих людей з особливими потребами, повідомляє New Atlas. Вченим і раніше вдавалося створювати програми, що розпізнають по міміці користувачів різні емоції і імпульси. Однак, використання такої технології пов'язане з вирішенням ряду питань етичного характеру.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСистема була успішно випробувана на 18 здорових добровольцях, які мали базові музичні та композиційні знання. «Після невеликого тренування всі вони змогли почати складати мелодії, а потім програвати їх», — каже Мюллер-Пуц, голова проекту. Далі планується почати проводити випробування на пацієнтах з паралічем.
Розроблена система «Brain Composer» використовує існуючий нейро-комп'ютерний інтерфейс, в якому користувачі надягають пристрій, забезпечений електродами, який вимірює їх мозкові хвилі.
«Brain Composer» використовує той же принцип, тільки замість вибору букв користувачі вибирають ноти, акорди і паузи. Вони також можуть визначати тривалість ноти та висоту регістра. Написаний твір з'являється у вигляді позначень в окремій програмі для створення музики. Готовий твір можна відтворити.
Зазвичай такі системи використовуються, щоб допомогти людям з обмеженими можливостями написати текстове повідомлення. Букви відображаються одна за одною на екрані комп'ютера, і коли з'являється відповідна літера, користувач фокусує свою увагу на ній. Електроди реєструють активність мозку, і буква вибирається. Таким чином, користувачі продовжують вибирати літери для формування слів і пропозицій.
Раныше портал "Знай.ua" повідомляв про здатність нейромережи розпізнавати обличчя в масках