Хакери використовували вразливість в Telegram для Windows, щоб майнить кріптовалюти і для установки шпигунського софта, з'ясувала "Лабораторія Касперського". На серверах зловмисників були виявлені матеріали з листування користувачів. Жертвами атаки на Telegram в Windows могли стати до 1 тис. осіб.

Імовірно російськомовні хакери використовували вразливість в Telegram для Windows, щоб заражати ПК користувачів месенджера. Це виявила "Лабораторія Касперського". Зловмисники використовували пролом як мінімум до березня 2017 року. Про проблему повідомили розробників месенджера, уразливість вже закрита.

Зловмисники переслідували кілька цілей, вважають експерти. По-перше, вони встановлювали шпигунське ПЗ, для цього вони використовували вразливість для доставки бекдор. Після установки він працював, нічим не виявляючи себе. В результаті хакери отримували віддалений доступ до комп'ютера жертви: бекдор виконував різні команди зловмисників, в тому числі встановлення шпигунського ПЗ. По-друге, вразливість експлуатувалася для майнінг.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Використовуючи обчислювальні можливості комп'ютера жертви, злочинці здобували такі кріптовалюти, як Monero, Zcash, Fantomcoin та інші. Крім того, на серверах зловмисників аналітики виявили архіви з локальним кешем Telegram, який злочинці забирали у жертв. Кожен з них, крім іншого, містив у зашифрованому вигляді різні матеріали користувача з листування: документи, аудіо - та відеозаписи, фотографії.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що iPhone стане доступним будь-кому, але є один нюанс.