Крім звичних нам гідроелектростанцій, сонячних панелей і вітрогенераторів створюються проекти отримання енергії з випарів, дрібних струмків і просто з повітря. Нещодавно німецька компанія REAC Energy розробила пристрій, здатний використовувати енергію припливів та океанічних течій, повідомляє портал The Next Web.

Новий пристрій називається StreamCube і складається з окремих модулів. Кожен модуль працює за рахунок вертикальних осей ротора, які приводяться в рух тиском води. В залежності від положення ротора лопаті відкриваються або залишаються закритими. Блоки пристрою можуть бути вибудовані в лінію або складені один на одного в залежності від характеру течії на конкретній ділянці дна. Припливи виникають за рахунок гравітаційного тяжіння сонця і місяця. На відміну від вітру і сонця, припливи і течії регулярні і передбачувані, і, отже, виробляють менше переривчастої енергії, яку складніше зберігати і перетворювати.

Тестування нової технології проходило біля берегів Шотландії. Ця місцевість насичена великою кількістю природних течій і хвиль. Результати залишили винахідників задоволеними. Завдяки інновації Шотландії вдалося побити світовий рекорд в області генерування енергії припливів і течій. Отриманої енергії вистачило на енергопостачання більш ніж двох тисяч місцевих домогосподарств.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про продаж ірландського вітру

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще