21 червня 2016 засновник Facebook Марк Цукерберг опублікував власне фото за робочим столом. На фото було видно, що камера на його ноутбуці і мікрофон були заклеєні стрічкою.

У мережі це викликало насмішки та інше. Однак в таких діях Цукерберга був резон. І ось чому.

Колишній директор Федерального бюро розслідувань США Джеймса Комі сказав: "Є деякі розумні речі, які ви повинні робити, і це одна з них. Ви йдете в будь-яку державну контору, де є маленький камера у верхній частині екрану. У кожної з них є невелика кришка , яка закриває камеру. Ви робите так, що люди, у яких не має на це повноважень, не дивляться на вас. Я думаю, це хороша штука ".

Атака через ноутбук

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Зламати Windows можна через модерацію драйвера камери, фільтра і кодеків. В такому випадку жертва повинна завантажити і встановити софт. Цю стратегію може реалізувати група програмістів і сильних фахівців з соціальної інженерії.

Крім того, за допомогою легальних утиліт для віддаленого контролю комп'ютерів. Принцип їх роботи передбачає, що один з комп'ютерів мережі може управлятися іншим віддалено. Цей софт призначений для корпоративних користувачів, і з'єднання там захищено паролем.

Щоб привести їх в дію потрібно лише включити автоматичний прийом запитів на віддалене підключення і згортання головного вікна. Далі справа за методами соціального інжинірингу.

У квітні 2016 один з користувачів анонімного форуму кілька днів вів пряму трансляцію з веб-камер різних комп'ютерів. Доступ до них він отримав за допомогою троянської програми, встановленої в торрент MediaGet. Є й інші подібні програми.

Атака через сайт

Деякі сайти пропонують сервіси спілкування з використанням камери, тому сайт запитує через браузер доступ до камери і мікрофону. Спеціальний скрипт відкриває додаткове вікно в фоновому режимі, не перемикаючи користувача на нього. У браузерах дозволу можуть зберігатися постійно, тому під час наступного відвідування користувача можуть бачити і чути вже без попередження.

Атака через смартфон

Гаджети на ОС Android найбільш уразливі до негласного зняття даних з камери і мікрофона. Більшість популярних додатків вимагають доступ до камери і мікрофону. Навіть маловідомі сервіси для гаджетів часто безпричинно просять надати їм цей доступ.

Власники Apple також можуть стати жертвами шпигунів. У жовтні 2017 інженер компанії Google Фелікс Краузе виявив проблему з налаштуваннями приватності в iOS. Ця проблема дозволяє додаткам на iPhone вести приховане зйомки.

Що робити, щоб не стати жертвами шпигунів.

Чи не завантажувати з ненадійних ресурсів і не встановлювати неперевірений софт, зокрема утиліти для безкоштовного скачування, перегляду, видалення.

Уважно ставиться до підозрілих листів.

Антивірусне ПЗ.

Звертати увагу на роботу камери ноутбука. Вона не повинна включатися без відеодзвінків.

Під час важливих переговорів відкласти смартфон і планшет подалі.

На Android-пристроях зайти в розділ додатків і в кожному сторонньому додатку, в "Управлінні дозволами", у функціях "Запис звуку" і "Камера", за бажанням вибрати опцію "Заборонити" або "Завжди запитувати".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що компанія Apple славиться тим, що виробляє стильні і практичні речі. Ореол особистого генія Стіва Джобса донині ширяє над вітринами фірми і сьогоднішнім керівникам компанії вдається конвертувати цю легенду в пристойні націнки.