Компанія Toyota не втомлюється експериментувати в області екологічно чистого транспорту. Спеціально до токійських олімпійських ігор, автоконцерн розробив водневі автобуси Sora, передає New Atlas.

Sora — це акронім з Sky, Ocean, River, Air (небо, океан, річка, повітря), тобто гідрологічний цикл Землі, підкреслює екологічність автобуса, який буде працювати на тій же системі паливних елементів, що і легкові Mirai. Трансмісія Sora складається з двох комплектів батарей по 114 кВт і двох моторів з вихідною потужністю 113 кВт і максимальним обертовим моментом 355 Нм кожен (152 к. с.). До того ж є відносно невеликий нікель-метал-гідридний акумулятор, а також 10 баків з воднем загальним обсягом 600 літрів.

Місткість салону становить 78 пасажиромісць. З них 22 сидячих. Низькі борти роблять автобус зручним для людей з валізами та інвалідними візками. Крім цього, водневий транспорт оснащений сучасною системою навігації та різноманітними датчиками. Така начинка дозволяє автобусу зупинитися на відстані 6 см від бордюру і за 10 см до кінця посадкової зони. Зовні машина залишається досить компактною. Довжина автобуса становить 10,5 ширина 2,5 а висота 3,3 метра.

Раніше портал "Знай.ua" повідомля про чутливі авто