Об'єднані Арабські Емірати є однією з найбагатших країн світу. Високий рівень життя місцевого населення забезпечують значні обсяги, нафти, що видобувається тут. При цьому країна стикається з проблемою, характерною для всіх пустельних регіонів планети. В Еміратах мало і дуже мало прісної води. Для вирішення цієї проблеми керівництво держави розглядало різні варіанти, від опріснення морської води, до буксування антарктичних айсбергів. Але схоже, що тепер питання вирішено. Як повідомляють російські ЗМІ, інженери завершили будівництво найбільшого в світі підземного резервуара з прісною водою.

Під пустелею Ліва в Абу-Дабі створили найбільший у світі штучний резервуар, наповнений опрісненої водою. Про це було оголошено в рамках екологічного форуму Abu Dhabi Sustainability Week у столиці ОАЕ. Резервуар розташований на глибині 80 метрів. Він є частиною мережі з 315 свердловин, з яких вода до нього поступає зі станції опріснення в Шувейхаті – близько 32 тисяч тонн в день.

На заповнення резервуара пішло більше двох років. Зараз в ньому знаходиться 26 млн кубічних метрів прісної води, яка пройшла суворий санітарний контроль. Вартість проекту оцінюється в 435 мільйонів доларів. Ціна за подібний проект і справді дуже висока. Для жителя України складно зрозуміти, як вартість води може сягати таких висот. Тим не менш, чорне золото дозволяє Еміратам втілювати такі великі проекти.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ящірок, що допоможуть жителям пустель