Поступове скорочення фінансування системи державної освіти дало свої результати. Сьогодні у великій Британії не вистачає фахівців для роботи у сфері державної кібербезпеки. За словами представників відомства, люди, які знають толк в електронному шпигунстві, з набагато більшою охотою йдуть в цифрові корпорації. Причина проста: Apple, Google і Facebook платять в п'ять разів більше, ніж це може собі дозволити британський уряд. Як повідомляє Business Insider, навіть запаморочливі перспективи кар'єрного зростання не здатні залучити достатню кількість фахівців на службу в британську розвідку.

Центр урядового зв'язку ЦУЗ (спецслужба Великобританії, відповідальна за ведення радіоелектронної розвідки та захист урядових каналів зв'язку) заявив, що відчуває проблеми з вербуванням нових співробітників. Чи не всі фахівці високої кваліфікації, які потрібні для роботи в спецслужбах, воліють відправляти резюме в Apple, Google або Facebook. Технічні гіганти платять фахівцям з кібербезпеки в 4-5 разів більше, ніж здатний запропонувати ЦУЗ. У доповіді спецслужби кажуть, що загроза хакерських атак зростає з кожним роком.

Тільки в 2017 році кіберзлочинці намагалися зламати поштові скриньки депутатів британського парламенту, а Національна служба охорони здоров'я піддалася атаці вірусу WannaCry. Фахівців по боротьбі з хакерськими атаками уряду потрібно все більше. У 2013 році ЦУЗ робила спроби залучити фахівців з кібербезпеки гнучкою системою заохочень. Однак, це не дало належного ефекту: вони надабть перевагу незрівнянно більш високим заробіткам. У наборі 2015 року був дефіцит працівників у розмірі 22%. У 2016 році на службу надійшов 51 новий шпигун, але ЦУЗ обіцяє, що до 2018 року їх буде вже 110. У найближчі роки кількість співробітників спецслужби має збільшитися на 14%, досягнувши 6639 осіб до березня 2020 року.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про небезпеку онлайн-тестів

Популярні новини зараз

Леонід Кравчук у реанімації підключений до ШВЛ - ЗМІ

Газ по 15 гривень, а електроенергія за 2,50: як зміняться ціни для українців у серпні

Колишня Потапа Ірина Горова показала своїх "скажених" мавпочок: "Перелякали дідуся"

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Показати ще