За деякими оцінками, Україна займає 4 місце у світі за обсягом експорту IT-розробок. Найближчим нашим конкурентом у цій галузі є Індія. І події, що відбулися в IT-сегменті Індії за останній рік повинні насторожити українців. За підрахунками аналітиків, протягом 2017 року індійська IT-індустрія пішла на скорочення 56 000 чоловік. До таким результатів призвело впровадження нових алгоритмів, які зробили зайвими не тільки працівників з низькою кваліфікацією, але і частину керівників, повідомляє internetua.
Навіть найбільші індійські компанії Tata Consultancy Services (TCS) і Infosys — змушені були скорочувати свої штати. Зазвичай через недостатню компетенцію вони звільняють 1% співробітників у рік. Але в 2017 році індійські ІТ-компанії розпрощалися з 2-6% персоналу. Infosys ще в січні скоротили 9000 чоловік, а Cognizant звільнив 6000 співробітників через автоматизацію. Причому, роботи позбулися навіть керівників середньої і вищої ланки, яких вважали неефективними керівниками. "Цифровізація і автоматизація змушують організації переглянути свій підхід до набору співробітників, роблячи ставки на талант, а не на здатність виконувати механічні завдання. Це єдиний спосіб залишитися на ринку", — пояснив начальник HR-служби Incedo Арун Паул.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У довгостроковій перспективі автоматизація створить нові робочі місця для вузькоспеціалізованих професіоналів. Особливо гостро до 2020 року індустрія буде потребувати аналітиках даних. На сьогоднішній день тільки 5% індійських фахівців ІТ-галузі готові виконувати завдання, що вимагають високої кваліфікації. І це — серйозна проблема, оскільки в ході автоматизації їм належить замінити 40% низькокваліфікованих фахівців. Працівники, які виконували примітивні функції, залишаться без діла — до 2020 року 700 000 з них втратять роботи, згідно з останнім звітом HfS Research.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про камасутру для архитекторів