Останні дослідження показали, що космічні подорожі можуть впливати на людські гени. Такий висновок вчені зробили на підставі результатів обстеження Скотта Келлі, американського космонавта, який повернувся на Землю після річного перебування на МКС. За повідомленням видання Business Insider, за час місії дорослий чоловік виріс на цілих 5 сантиметрів. Фахівці порівняли фізіологічні дані Скотта з його братом-близнюком.

Підсумки перших попередніх спостережень NASA опублікувало в лютому. Виявилося, що зміни в рості, кістковій структурі і мускулатурі, а також порушення циклів сну — це не єдині наслідки довгого перебування поза земної атмосфери. Тоді вчені виявили у братів відмінності в експресії понад 200 000 молекул РНК, а також зафіксували тимчасове подовження теломерів — кінцевих ділянок хромосом — у Скотта Келлі. Вчені припускають, що у Келлі міг сформуватися "космічний ген" — сума генетичних змін, пов'язаних з перебуванням в космосі.

Дослідники припускають, що одним з ключових факторів, що вплинули на зміни в організмі Келлі, могла бути невагомість. Потрапляючи в космос гени починають вести себе як феєрверк. Ще одним важливим фактором може виявитися космічна радіація. Вона вдвічі збільшує шанси на рак у звичайної людини. Проведене дослідження двох братів може стати найбільшою у своєму роді науковою роботою.

Популярні новини зараз

Настя Каменських загіпнотизувала формами в "дірявих" колготах: "Ідеальна фігура"

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про запуск космічного таксі