Вся техніка, створена людиною, так чи інакше, повторює механізми вже створені природою. Вчені не залишають спроб зрозуміти і повторити принципи роботи тих чи інших органів живих істот. Так, наприклад, нещодавно американські і китайські вчені розробили копію присоски риб-прилипал. Як передає Science Robotics, новий винахід дозволить дослідникам простежити маршрути переміщення великих водних ссавців і рептилій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Так само як і природний аналог, пристосування являє собою камеру і масив з невеликих пластин. Пневматичні актуатори, у разі прикладання до гладкої поверхні, повертають пластинки, створюючи негативний тиск. Випробування проходили на тілі підводного робота. В ході тестування з'ясувалося, що для відриву присоски під водою потрібна сила, що перевищує її вага у 340 разів.
Зазначимо, що це не єдина створена природою присоска, що цікавить вчених, - дослідники з різних країн регулярно копіюють лапки гекона, будова яких дозволяє цим ящіркам спритно переміщатися по вертикальних поверхнях або стелям. Так, в липні цього року інженери з NASA і з Стенфордського університету розробили систему захоплення об'єктів у космосі, яка здатна ловити об'єкти різної форми, прилипаючи до них.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про гриб, який розкладає пластик