Поки що вчені не можуть побороти старість, але говорять про те, що можна відстрочити найбільш неприємних її супутників – хворобу Альцгеймера або Паркінсона. Як повідомляють фахівці, головне - вчасно запідозрити що мозок починає старіти. Одним із сигналів, які допоможуть це визначити є втрата нюху.

Ця інформація була оприлюднена в дослідженні Technical University Munich, повідомляє Medicalxpress.

Ініціатори дослідження говорять про те, що втрата нюху може вказувати на нейронну хворобу, таку як хвороба Альцгеймера або Паркінсона.

Вчені повідомляють, що деякі нейрони або їх класи старіють швидше інших.

"І втрата нюху є одним з перших клінічних ознак природного старіння, що може супроводжуватися нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера або Паркінсона", - говорить професор Ілона Грюнвальд Каден.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва заінтригувала зізнанням про Дантеса: "Незвично. Що робити з чоловіком?"

"Бачили всі пози": сотні харків'ян стали свідками "полунички" в меблевому салоні, - гарячі кадри

Зеленський не стримав емоцій в день прощання з "ангелами" борту МАУ

У 2020 році пенсії збільшать втричі: кому пощастить відхопити ласий шматок

Показати ще

Це дослідження проводять на плодових мух. Вони так само, як і люди, мають властивість втрачати нюх. У ході спостережень було виявлено кілька ключових генів і механізмів, які сприяють цій віковій дегенерації.

Так само вчені встановили, що окислювальні процеси значно впливають на зміни в нейронах. Вони провокують накопичення реакційноздатних кисневих сполук в клітинах або тканини, а це загрожує тимчасовими або постійними ушкодженнями і прискореного старіння.

Існує і зворотний зв'язок: зупинка окисного процесу за допомогою введення антиоксидантів повністю зупинила втрату нюху, а отже, і дегенеративні процеси в мозку.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Apple приділяє все більше уваги турботі про здоров'я. Слідом за розумними годинами, збирати важливі дані про стан користувача і почнуть AirPods. 

Першого березня американське бюро по патентах і товарним знаках схвалило черговий винахід Apple. Можливо, незабаром корпорація почне випускати навушники, обладнані одним або кількома біометричними датчиками.

Так само портал повідомляв про те, що як довели вчені, процес розігріву продуктів відбувається так само як і на сковороді. Але так як нагрівання продуктів знищує всі вітаміни, мікрохвильова піч або сковорода однаково їх забирає.