Поки що вчені не можуть побороти старість, але говорять про те, що можна відстрочити найбільш неприємних її супутників – хворобу Альцгеймера або Паркінсона. Як повідомляють фахівці, головне - вчасно запідозрити що мозок починає старіти. Одним із сигналів, які допоможуть це визначити є втрата нюху.

Ця інформація була оприлюднена в дослідженні Technical University Munich, повідомляє Medicalxpress.

Ініціатори дослідження говорять про те, що втрата нюху може вказувати на нейронну хворобу, таку як хвороба Альцгеймера або Паркінсона.

Вчені повідомляють, що деякі нейрони або їх класи старіють швидше інших.

"І втрата нюху є одним з перших клінічних ознак природного старіння, що може супроводжуватися нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера або Паркінсона", - говорить професор Ілона Грюнвальд Каден.

Популярні новини зараз

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

Похолодає до 22 градусів: в Україні літо закінчиться раніше терміну, прогноз на початок тижня

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

Це дослідження проводять на плодових мух. Вони так само, як і люди, мають властивість втрачати нюх. У ході спостережень було виявлено кілька ключових генів і механізмів, які сприяють цій віковій дегенерації.

Так само вчені встановили, що окислювальні процеси значно впливають на зміни в нейронах. Вони провокують накопичення реакційноздатних кисневих сполук в клітинах або тканини, а це загрожує тимчасовими або постійними ушкодженнями і прискореного старіння.

Існує і зворотний зв'язок: зупинка окисного процесу за допомогою введення антиоксидантів повністю зупинила втрату нюху, а отже, і дегенеративні процеси в мозку.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Apple приділяє все більше уваги турботі про здоров'я. Слідом за розумними годинами, збирати важливі дані про стан користувача і почнуть AirPods.

Першого березня американське бюро по патентах і товарним знаках схвалило черговий винахід Apple. Можливо, незабаром корпорація почне випускати навушники, обладнані одним або кількома біометричними датчиками.

Так само портал повідомляв про те, що як довели вчені, процес розігріву продуктів відбувається так само як і на сковороді. Але так як нагрівання продуктів знищує всі вітаміни, мікрохвильова піч або сковорода однаково їх забирає.