Ліберальні погляди, атеїзм, любов до самотності і нічного способу життя - ці та інші особливості можуть говорити про те, що ви розумніші за інших.

1. Психічне захворювання
Вчені з Великобританії і США з'ясували, що високий інтелект може бути пов'язаний з ризиком розвитку біполярного розладу. Згідно з результатами їхнього дослідження, діти, які в 8 років мали високий IQ, в подальшому були більш схильні до цього захворювання.

Зв'язок розуму з психічними відхиленнями підтверджують й інші дані. Вчені знайшли залежність між високим IQ і тривожним розладом. Еволюційно вони розвивалися разом: і занепокоєння, і інтелект допомагали нашим предкам вижити, тому що змушували їх завжди бути насторожі і уникати небезпечних ситуацій.



2. Лібералізм і атеїзм

Еволюційний психолог Сатосі Канадзава (Satoshi Kanazawa) прийшов до висновку, що люди, які дотримуються ліберальних і атеїстичних поглядів, мають більш високий інтелект.

Згідно з його дослідженням, ультраконсерватори в підлітковому віці мали в середньому IQ 95, в той час як крайні ліберали - 106,5. Трохи менший розрив між віруючими і атеїстами: середній підлітковий IQ віруючих- 97, атеїстів - 103.

Теорія Канадзави основується на тому, що релігія і консерватизм є продуктами багатовікової еволюції. Але для вирішення нових еволюційних задач потрібно бути відкритим для інших ідей і поглядів. І, звичайно, добре вміти думати.

3. Нічний спосіб життя

За аналогією з попереднім пунктом, Канадзава припустив, що більш розумні люди будуть мати відмінний від закладеного еволюцією режим дня. Тобто, якщо наші предки намагалися максимально використовувати світлий час доби і лягали спати з настанням темряви, то зараз люди з високим IQ схильні нехтувати цією звичкою.

Отримані психологом дані підтвердили гіпотезу. Люди, які пізніше засипали і прокидалися, в середньому були розумнішими ранніх пташок.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

4. Любов до самотності

І ще одне відкриття Сатосі Канадзави: розумні люди відчувають себе більш щасливими, якщо не дуже часто зустрічаються з друзями. Цікаво, для більшості людей все навпаки: чим частіше вони спілкуються з приятелями, тим краще себе почувають.

Пояснення цього суперечливого факту лежить на поверхні. Людина з високим інтелектом більше сконцентрована на складних завданнях і проектах, а дружні посиденьки від них лише відволікають.

Є й інше пояснення, пов'язане з еволюцією. Справа в тому, що історично люди схильні до кооперації (заради виживання і процвітання). Але найрозумніші швидше адаптуються до сучасних культурних і технологічних умов, тому воліють самостійно прокладати собі шлях.

5. Схильність до довіри

Дослідження, опубліковане в 2014 році, показало, що високий інтелект пов'язаний зі здатністю довіряти людям. Причому мова йде не лише про родичів і друзів, а й про інших представників суспільства.

Суть в тому, що розумні люди просто краще розпізнають тих, кому довіряти не можна. Тому до решти вони більш відкриті.

6. Низька фізична активність

Американські вчені з'ясували, що люди, які люблять думати, менш рухливі. В ході свого експерименту вони виявили, що ті, хто має низьку "потребу до пізнання", більш фізично активні протягом робочого тижня.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти Міжнародного університету Флориди дійшли висновку, що IQ тих, з ким ми проводимо час у 10-11 років, впливає на наш розум у дорослому віці.