Людство не стоїть на місці і те, що 100 або 50 років тому було всього лише фантастикою, сьогодні стає реальністю. Герберт Уеллс і Олексій Толстой описували у своїх книгах руйнівний "промінь смерті", здатний пропалювати все на своєму шляху. І якщо у першого автора лазер був на озброєнні в марсіанських загарбників, то у другого лазер в кінцевому підсумку став на службу всесвітньої революції. Пройшли роки і за іронією долі земляни сьогодні дослыджують Марс за допомогою лазера, повідомляє сайт Експерт.

Лазери - всього лише одна з кількох технологій, які були опубліковані Управлінням військово-морських досліджень (ONR) в День наукової фантастики, який відбувся в минулий вівторок (2 січня). Це приклад технологій , про які колись мріяли тільки в художній літературі. Лазери були популярні в науково-фантастичних книгах і коміксах з 1930-х років, хоча сучасні глядачі найкраще зрозуміють їх з фільмів "Зоряні війни" і "Зоряний шлях".

У реальному житті ONR початло спонсорувати дослідження в 1950-х роках, які допомогли розробити перші лазери. (Слово "лазер" є абревіатурою "посилення світла шляхом стимульованого випромінювання".) Розробка лазерів триває і сьогодні, коли ONR працює над високоенергетичною лазерною зброєю. Прототипна система була встановлена на кораблі ВМС в 2014 році. Лазери навіть підкорюють інші планети, наприклад знаменитий інструмент "Хімія і камера" (ChemCam), який аналізує склад порід Марса.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота, який зайнявся наукою