Як виявилося, існує близько двох тисяч невидимих символів, які викликають збій у роботі текстового візуалізації Android.

За останні кілька днів мережі розлетілася новина про загадкове повідомлення, яке здатне зламати WhatsApp і інші месенджери на Android-смартфоні. Відомо, що коли користувач натискає на це повідомлення програма зависає і перестає реагувати на дотики, в тому числі і сам смартфон.

Насправді проблема полягає не у повідомленні або певному тексті в ньому, а в смайли у вигляді чорної точки.

Як виявилося, це навіть не спосіб злому. Справа в тому, що існує близько двох тисяч невидимих символів, які викликають збій у роботі текстового движка рендеринга Android. Особливо це помітно на старих пристроях, в той час як деякі нові моделі, такі як Pixel 2, здатні відновити роботу після зависання програми.

Популярні новини зараз
Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар"
Показати ще

Відомий відеоблогер Тому Скотт розповів про те, чому деякі повідомлення призводять до збою роботи месенджерів. Суть полягає в тому, що невидима частина такого повідомлення складається з спеціальних символів, які використовують Unicode для того, щоб вказати, чи має даний текст вирівнюватися справа наліво або зліва направо. Ці символи необхідні для правильного відображення тексту на таких мовах, як іврит та арабська. Особлива комбінація символів і викликає збій в роботі механізму рендеринга.

Варто зазначити, що в даному конкретному випадку смайлик чорної точки був обраний просто з-за того, що він виглядає страхітливо. Насправді на його місці може бути будь-яке зображення.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Сьогодні корпорація Google, незадовго до початку конференції I/O 2018 в США, представила абсолютно нову ОС, у якій немає аналогів у всьому світу. Нова розробка отримала назву Android Things, а про існування такого продукту ніхто не знав до моменту презентації, тобто інформація трималася в суворій секретності. Новітня операційна система призначається не зовсім для смартфонів або планшетів, а для "інтернету речей", що набирають все більшої популярності з кожним роком.